czwartek, 7 stycznia 2016

NOWY ROK Z MEZOTERAPIĄ IGŁOWĄ

    Mezoterapia igłowa to metoda leczenia różnych schorzeń skóry. Polega ona na wstrzykiwaniu bezpośrednio w miejsca docelowe niewielkich dawek substancji leczniczych.   Wieloletnie narażenie na szkodliwe czynniki  środowiska, stres, palenie tytoniu, używki, promieniowanie słoneczne doprowadza do niekorzystnych zmian w skórze. Mezoterapia pozwala na odwrócenie bądź zahamowanie wielu niekorzystnych zmian i stanowi wartościowy składnik medycyny anty-aging.


Mezoterapia igłowa - co to takiego?

Mezoterapia igłowa wykorzystywana jest od lat w medycynie estetycznej, jako doskonała metoda profilaktyki starzenia się skóry. Głównym celem jaki stawiamy sobie wykonując ten zabieg jest rewitalizacja oraz odmłodzenie skóry. Stosowana jest ona również w redukcji tkanki tłuszczowej, leczeniu cellulitu i zapobieganiu wypadania włosów. Duża popularność tej metody wynika z szybko widocznych oraz długotrwałych efektów rewitalizacyjnych, co wpływa na zadowolenie pacjentów. 


Dla kogo jest ten zabieg?
Wskazania do wykonania zabiegu mezoterapii obejmują następujące przypadki:

 • zmarszczki wokół oczu, ust, na szyi i dekolcie
 • skóra wiotka, cienka, tracąca sprężystość i elastyczność
 • skóra odwodniona, przesuszona
 • skóra pozbawiona blasku, szara, wyglądająca na zmęczoną
 •  przebarwienia
 • zasinienia pod oczami
 • blizny potrądzikowe
 • rozstępy
 •  cellulit
 • wypadanie włosów
 • nadmiar tkanki tłuszczowej
 • kondycjonowanie skóry po porodzie i / lub okresie karmienia
 • podtrzymywanie efektów zabiegów medycyny estetycznej 
 • profilaktycznie, aby spowolnić proces starzenia skóry i nadać jej ładniejszy wygląd

Mezoterapię warto wykonywać także profilaktycznie, w szczególności u osób po 40 roku życia.
Zabiegi dobierane są w zależności od indywidualnych potrzeb uwzględniających: obszar, rodzaj cery i oczekiwania pacjenta. Można zastosować kuracje ogólnie poprawiające kondycję oraz wygląd skóry lub działające precyzyjnie na wybrany problem. Praktycznie każda okolica skóry może być poddana zabiegowi mezoterapii igłowej, najczęściej jednak są to: twarz, powieki, szyja, dekolt, kontur twarzy, dłonie, ramiona, uda, pośladki, skóra głowy.


Dzięki zabiegom mezoterapii uzyskać można:
·        głębokie nawilżenie skóry
·        poprawę mikrokrążenia
·        stymulację fibroblastów do produkcji nowych włókien kolagenowych
·        uzupełnienie niedoborów witamin oraz minerałów
·        redukcja oznak starzenia się
·        zwiększenie napięcia oraz elastyczności skóry
·        rewitalizacja i odmłodzenie skóry

Efekty mezoterapii igłowej:
Pełne efekty zabiegów mezoterapii widoczne są po przeprowadzeniu serii zabiegów, które powinny odbywać się cyklicznie. Dzięki zabiegom podtrzymującym, efekty kuracji utrzymują się znacznie dłużej.

Mezoterapia jest jedyną i niekwestionowaną metodą terapeutyczną, która przynosi wręcz natychmiastowe rezultaty. Można powiedzieć, że oprócz operacji chirurgii plastycznej nie istnieje sposób bardziej efektywny niż mezoterapia w rewitalizacji, odmładzaniu i liftingowaniu skóry. Dzięki zabiegom mezoterapii igłowej możemy również usunąć nadmiernie nagromadzoną tkankę tłuszczową, cellulit.
Mezoterapia działa lepiej od najdroższych i najbardziej zaawansowanego technologicznie kremów, bo dostarczamy substancje aktywne bezpośrednio na pożądaną głębokość nawet do 6mm - do skóry właściwej. Systematycznie stosowane zabiegi mezoterapii powodują regenerację skóry oraz jej odmłodzenie. Pobudzają syntezę kolagenu i elastyny, powodują wyraźny wzrost nawilżenia skóry, poprawiają mikrokrążenie w tkance podskórnej oraz zwiększają metabolizm komórek tłuszczowych - lipoliza. Dzięki mezoterapii jesteśmy w stanie skorygować zmarszczki, poprawić kondycję włosów, przywrócić gładkość oraz koloryt skórze. 
W zależności od wykorzystywanego preparatu to jedyna, wspaniała i najbardziej skuteczna metoda:
·        regenerująca skórę
·        rewitalizująca skórę
·        odmładzająca skórę
·        przeciwzmarszczkowa
·        przeciwtrądzikowa
·        przeciwprzebarwieniowa
·        hamująca wypadanie włosów i pobudzająca ich porost
·        oddziałująca na ochronę foto-starzenia skóry

Kiedy można wykonać mezoterapię igłową?
Mezoterapię igłową można wykonać w każdej porze roku, lato również nie jest przeciwwskazaniem. Po zabiegu nie zaleca się korzystania z sauny, kąpieli słonecznych przez okres średnio 5 dni.

Czy można przerwać serię zabiegów?
Wykonanie nawet jednego zabiegu powoduje dostarczenie skórze substancji, których ona nigdy nie otrzymała.  Niemniej jednak przy większych deficytach skóry dojrzałej zalecane jest wykonanie pełnej serii zabiegów mezoterapii igłowej.
PODSUMOWUJĄC

Mezoterapia jest jedyną i niekwestionowaną metodą terapeutyczną, która przynosi wręcz natychmiastowe rezultaty. Preparaty stosowane w tym zabiegu działają: przeciwzmarszczkowo, odmładzająco, usuwają przebarwienia skórne oraz plamy starcze, hamują wypadanie włosów i powodują ich zagęszczenie, przyspieszają spalanie tkanki tłuszczowej, redukują cellulit. 
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz