czwartek, 8 stycznia 2015

Zabieg parafinowy na dłonie



Zabieg parafinowy to świetne rozwiązanie problemu dyskomfortu skóry podczas jesiennych i zimowych chłodów, ale nie tylko. Zabiegi parafinowe możemy z powodzeniem stosować cały rok. Przesuszona i zniszczona warunkami atmosferycznymi skóra wymaga wtedy dodatkowej pielęgnacji.
Parafina nie tylko poprawia wygląd dłoni, a także stóp, ale i przywraca komfort i estetykę paznokciom. Poprawia także krążenie i pozytywnie wpływa na kości i stawy dłoni i stóp – tak więc jej działanie ogólnie poprawia stan i estetykę dłoni. Efekt tego zabiegu utrzymuje się do kilku dni.



JAK TO DZIAŁA?


Nałożona na skórę dłoni parafina pokrywa dokładnie jej powierzchnie. Pod maseczką temperatura podnosi się o 1-2 stopnie, co powoduje pobudzenie gruczołów potowych. Ciepło i wilgoć nie wydostaje się na zewnątrz – pozwala na utrzymanie odpowiedniej ilości wody w naskórku.
Wysoka temperatura zabiegu ma swoje uzasadnienie. Ciepło rozszerza pory skóry, przez co zwiększa wchłanianie i intensywność działania substancji pielęgnacyjnych. Ciepła parafinowa kąpiel skutecznie rozgrzewa dłonie i stopy, rozluźnia spięte mięśnie.
W pierwszym kroku wykonuje się dezynfekcję i peeling skóry dłoni w celu usunięcia martwego naskórka. Następnie wmasowuje się w skórę sorbet lub inny kosmetyk pielęgnacyjny. Tak przygotowane dłonie zanurzamy w ciepłej parafinie. Dla zadowalającego efektu palce dłoni powinny być w mirę możliwości rozchylone. Następnie dla utrzymania ciepła nakłada się odpowiednie rękawiczki. Zaleca się zastosowanie dwóch par (najpierw foliowe, a następnie rękawiczki frote). Dłonie pozostawiamy otulone parafiną na około 15 – 20 minut.

Jak działa parafina?:
W wyniku zabiegu parafinowego skóra dłoni jest w wyczuwalny sposób bardziej miękka, jędrna i nawilżona. Jest to zasługa parafiny, która idealnie poprawia kondycję przesuszonej, szorstkiej skóry. Rozgrzewająca kąpiel parafinowa skutecznie usprawnia krążenie, rozluźnia mięśnie i łagodzi bóle stawów. Co więcej, wzmacnia ona paznokcie z tendencją do rozdwajania się. Po użyciu parafiny na dłonie, w połączeniu z preparatami zawierającymi kolagen, możliwe jest jeszcze głębsze nawilżenie rąk. Warto wiedzieć, że parafina hamuje proces starzenia się skóry i skutecznie niweluje przebarwienia.

Efekty zabiegu:

  • pomaga obniżyć ból ciała,
  • rozluźnia zmęczone mięśnie,
  • nawilża skórę, dzięki czemu staje się ona miękka i gładka.
Przeciwwskazania:

Zabiegu parafinowego nie należy wykonywać u osób chorych na osteoporozę. Przeciwwskazaniem do zabiegu są również: uczulenie na parafinę, grzybica paznokci lub skóry, a także egzema. Jeżeli osoba poddająca się zabiegowi cierpi na niewydolność układu krążenia, nie powinna aplikować parafiny na rozległy obszar ciała podczas jednego zabiegu.

1. JAK CZĘSTO POWINNO SIĘ WYKONYWAĆ ZABIEGI PARAFINOWE?
Częstotliwość zabiegów uzależniona jest tak naprawdę od stanu naszych dłoni,
a także od pory roku. Zimą nasze dłonie potrzebują więcej uwagi, dlatego też aby uzyskać pożądane efekty i mieć delikatne dłonie czynność należy powtarzać średnio raz na tydzień.

2. CZY PARAFINA MA WPŁYW NA POPRAWĘ JĘDRNOŚCI SKÓRY DŁONI?
Zabieg parafinowy przede wszystkim doskonale pielęgnuje skórę, a wykonany
w serii niweluje drobne zmarszczki, wygładza i ujędrnia skórę



Brak komentarzy:

Prześlij komentarz